Postadress

Uppsala universitet
Kvinnors och barns hälsa
Akademiska sjukhuset
751 85 Uppsala

Klinisk psykologi i hälso- och sjukvård
Uppsala universitet
Uppsala biomedicinska centrum
Institutionen för kvinnors och barns hälsa
Klinisk psykologi i hälso- och sjukvård
Box 572
751 23 Uppsala

Besöksadress

MTC-huset: Dag Hammarskjölds väg 14B, 2 tr
Obst/Gyn, Pediatrik: Akademiska sjukhuset, Ing 95-96 nbv
IMCH: Drottninggatan 4, plan 4
Klinisk psykologi i hälso- och sjukvård: Husargatan 3, BMC, D11

Telefon

018-611 00 00 (växel)

Fax

MTC-huset: 018-611 55 83
IMCH: 018-50 80 13

E-post

kbh@kbh.uu.se
fornamn.efternamn@kbh.uu.se


Administration

Administratör
Ercan Aras
tel 018-6119665
fax 018-508013
Ercan.Aras@kbh.uu.se
Besöksadress:
Drottninggatan 4, plan 4

Personaladministratör
Isabel Barrios Bjurlén
tel 018-6115926
fax 018-6115583
isabel.barrios_bjurlen@kbh.uu.se
Besöksadress:
MTC-huset
Dag Hammarskjölds väg 14B, 2 tr

Datasamordnare
Kristine Nonnemark Eklund
tel 018-6115949
fax 018-508013
Kristine.Eklund@kbh.uu.se
Besöksadress:
Drottninggatan 4, plan 4

Administrativ chef
Malin Ghanem
tel 018-6115983
fax 018-6115583
Malin.Ghanem@kbh.uu.se
Besöksadress:
MTC-huset
Dag Hammarskjölds väg 14B, 2 tr

Kursadministratör
Gunilla Hedén
tel 018-6112728
fax 018-6115583
Gunilla.Heden@kbh.uu.se
Besöksadress:
MTC-huset
Dag Hammarskjölds väg 14B, 2 tr
Kursadministratör
Agata Kostrzewa
tel 018-6115997
fax 018-508013
Agata.Kostrzewa@kbh.uu.se
Besöksadress:
Drottninggatan 4, plan 4
Bild Susanne Löberg Bild Martin Selinus
Datasamordnare
Hans Lindgren
tel 018-6115922
fax 018-6115583
Hans.Lindgren@kbh.uu.se
Besöksadress:
MTC-huset
Dag Hammarskjölds väg 14B, 2 tr
Administratör
Susanne Thorell Löberg
tel 018-6112683
fax 018-6115583
Susanne.Loberg@kbh.uu.se
Besöksadress:
MTC-huset
Dag Hammarskjölds väg 14B, 2 tr
Ekonom
Martin Selinus
tel 018-6115986
fax 018-6115583
Martin.Selinus@kbh.uu.se
Besöksadress:
MTC-huset
Dag Hammarskjölds väg 14B, 2 tr
Foto Kerstin Ståhlberg Bild Marie Säwe
Ekonom
Kerstin Ståhlberg
tel 018-6115920
fax 018-6115583
Kerstin.Stahlberg@kbh.uu.se
Besöksadress:
MTC-huset
Dag Hammarskjölds väg 14B, 2 tr
Administrativ assistent
Marie Säve
tel 018-6115855
fax 018-6115583
Marie.Save@kbh.uu.se
Besöksadress:
MTC-huset
Dag Hammarskjölds väg 14B, 2 tr
Administratör
Hanna Taylor
tel 018-6115984
fax 018-508013
Hanna.Taylor@kbh.uu.se
Besöksadress:
Drottninggatan 4, plan 4
Foto Karin Törnblom
Ekonom
Karin Törnblom
tel 018-6115989
fax 018-508013
Karin.Tornblom@kbh.uu.se
Besöksadress:
Drottninggatan 4, plan 4